Будьте уважними до ваших улюбленців!

Останнім часом все більше власників собак звертаються після укусу кліщів

Піроплазмоз (бабезіоз) – це сезонне захворювання, яке передається виключно кліщами.  Як же відбувається зараження?

Коли ваш песик гуляє в лісі чи біля кущів, радіє життю – кліщі не сплять і чекають, щоб напасти. Самі кліщі не можуть потрапити на собаку із землі, вони вилазять на гілки, кінчики трави і чекають, коли жертва до них підійде.

Як тільки собака знаходиться поблизу, кліщ відпускає лапи і падає на шерсть тварини. На тілі він шукає найкраще місце для укусу.

Частіше всього це найніжніші місця – на шиї, вухах, під пахвами та на животі. Шкіра там найтонкіша, тому прокусити її найлегше. Зі слиною найпростіші роду Babesia divergens потрапляють в кров жертви. А ось після цього розпочинається хвороба..

Найчастіше, період, коли можна захворіти – це весна та осінь. При цьому, клімат змінюється і кліщі можуть не гинути навіть взимку. Тому ймовірність захворіти може бути цілий рік. А пильним варто бути завжди!

Як зрозуміти, що ваш улюбленець захворів на піроплазмоз?

Якщо ви помітили, що тварина не їсть, не гуляє, став млявим і не радіє – це перша ознака, щоб піти до лікаря! Не зволікайте з цим! Бо кілька годин вартуватимуть життя тварини!

Також, варто звернути увагу на колір сечі (вона змінюється) та підвищену температуру тіла. Інколи може бути блювота чи пронос.

Піроплазмоз – це надзвичайно небезпечне захворювання, в результаті якого без лікування 98% тварин вмирають!

Рекомендуємо обробляти улюбленців протипаразитарними засобами, проводити ретельний огляд після кожної прогулянки та своєчасно звертатися до ветеринара

Додаткова інформація та запис на прийом – 067 558 77 68 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.