Історія

«Житомирський центр захисту тварин» –  шлях від ідеї до результату.

Над вирішенням проблеми безпритульних тварин Житомир працює вже не один рік. Перші спроби змінити ситуацію розпочалися у 2012 році. Тоді з ініціативою запросити до міста австрійський міжнародний благодійний фонд «4 лапи», який проводить стерилізацію безпритульних собак у містах України, виступили місцеві депутати. Стерилізація – це один з найгуманніших способів регулювання чисельності безпритульних тварин, яким користується вся Європа.

Після переговорів з представниками організації 28 листопада 2012 року у Житомирі було підписано меморандум про співпрацю міста з міжнародним благодійним фондом «Чотири лапи».(«Four Paws Ukrainе»)

Менше ніж за місяць волонтери фонду  “4 лапи” простерилізували близько 700 собак.

Втім на цьому співпраця з фондом не закінчилася. Представники австрійської організації відвідували Житомир зі своєю місією і у наступні 3 роки. Загалом було стерилізовано майже 5 тис. собак.

Паралельно роботі зі стерилізації вирішувалося питання і з забезпеченням стаціонарного приміщення для облаштування притулку для бездомних собак. Того ж 2012-го року депутати Житомирської міської ради виділили 1,2 млн. грн на  придбання приміщення по вул. Баранова, 87, загальною площею 1200 м.кв. Втім, на кілька років питання «зависло у повітрі».

“Зелене світло” майбутньому притулку для тварин було дано у 2015 році. Своїм рішенням Житомирська міська рада виділила 1,2 млн грн на проведення у приміщенні будівельних робіт. Але бачення міської влади щодо функцій будівлі на той момент змінилося. Керівництво міста спільно з волонтерами та благодійниками дійшло висновку, що є потреба не просто забезпечити «дах над головами» тварин, а розширити функції даного закладу. Так виникла ідея створити «Центр захисту тварин», де б проводилася регулярна стерилізація безпритульних чотирилапих, реабілітація тварин, працювала б ветеринарна клініка, готель для домашніх улюбленців, соцыальна робта та виконувалося ще багато інших функцій.

Будівельні роботи тривали півроку. Відвідавши приміщення весною 2016-го ще на стадії ремонту, наші австрійські  друзі наголосили, що «Житомирський центр захисту тварин» – один з кращих в країні, тому мають намір представити цей успішний досвід реалізації проекту європейській спільноті.

Паралельно роботам з облаштування будівлі та території центру вирішувалися і юридичні питання. Так, 4 серпня 2016 року в Житомирі зареєстрували відокремлений структурний підрозділ комунального підприємства «Автотранспортне підприємство 0628» – «Житомирський центр захисту тварин». На його баланс і передали приміщення за адресою вул. Параджанова, 87.

20 вересня 2016 року відбулося офіційне відкриття Житомирського центру захисту тварин. Паралельно з відкриттям свою роботу знову розпочав благодійний фонд «4 лапи».

15 грудня 2016 року рішенням Житомирської міської ради створено окреме комунальне підприємство “Центр захисту тварин”.  30 грудня підприємство офіційно зареєстровали.

Створення «Центру захисту тварин» у Житомирі стало можливим завдяки співпраці волонтерів, влади та благодійників, які надавали ресурси різного характеру – кошти, матеріальні речі, свій час, свої сили та свою любов до тварин. Ми вдячні кожному, хто долучився до цієї необхідної місту справи!