Історія

«Житомирський центр захисту тварин» –  шлях від ідеї до результату.

Над вирішенням проблеми безпритульних тварин Житомир працює вже не один рік. Перші спроби змінити ситуацію розпочалися у 2012 році. Тоді з ініціативою запросити до міста австрійський міжнародний благодійний фонд «4 лапи», який проводить стерилізацію безпритульних собак у містах України, виступили місцеві депутати. Стерилізація – це один з найгуманніших способів регулювання чисельності безпритульних тварин, яким користується вся Європа.

Після переговорів з представниками організації 28 листопада 2012 року у Житомирі було підписано меморандум про співпрацю міста з міжнародним благодійним фондом «Чотири лапи».(«Four Paws Ukrainе»)

Менше ніж за місяць волонтери фонду  “Чотири лапи” простерилізували близько 700 собак.

Втім на цьому співпраця з фондом не закінчилася. Представники австрійської організації відвідували Житомир зі своєю місією і у наступні 3 роки. Загалом було стерилізовано майже 3 тис. собак.

Паралельно роботі зі стерилізації вирішувалося питання і з забезпеченням стаціонарного приміщення для облаштування притулку для безпритульних собак. Того ж 2012-го року депутати Житомирської міської ради виділили 1,2 млн. грн на  придбання приміщення по вул. Баранова, 87, загальною площею 1200 м.кв. Втім, на кілька років питання «зависло у повітрі».

“Зелене світло” майбутньому притулку для тварин було дано у 2015 році. Своїм рішенням Житомирська міська рада виділила 2 млн грн на проведення у приміщенні будівельних робіт. Але бачення міської влади щодо функцій будівлі на той момент змінилося. Керівництво міста спільно з волонтерами та благодійниками дійшло висновку, що є потреба не просто забезпечити «дах над головами» тварин, а розширити функції даного закладу та комплексно підійти до питання безпритульних тварин у місті. Так виникла ідея створити «Центр захисту тварин», де б проводилася регулярна стерилізація безпритульних чотирилапих, адопція тварин, працювала б ветеринарна клініка для домашніх улюбленців, проводилася просвітницько-інформаційна робота серед населення  та виконувалося ще багато інших функцій.

Будівельні роботи тривали півроку. Відвідавши приміщення весною 2016-го ще на стадії ремонту, наші австрійські  друзі наголосили, що «Житомирський центр захисту тварин» – один з кращих в країні, тому мають намір представити цей успішний досвід реалізації проекту європейській спільноті.

Паралельно роботам з облаштування будівлі та території Центру вирішувалися і юридичні питання. Так, 4 серпня 2016 року в Житомирі зареєстрували відокремлений структурний підрозділ комунального підприємства «Автотранспортне підприємство 0628» – «Житомирський центр захисту тварин». На його баланс і передали приміщення за адресою вул. Параджанова, 87.

20 вересня 2016 року відбулося офіційне відкриття Житомирського центру захисту тварин. Паралельно з відкриттям свою роботу знову розпочало ТОВ “ЧОТИРИ ЛАПИ УКРАЇНИ”.

15 грудня 2016 року рішенням Житомирської міської ради створено окреме комунальне підприємство “Центр захисту тварин”.  30 грудня підприємство офіційно зареєстровали, а 6-го січня 2017 року розпочалася фактична робота.

Створення «Центру захисту тварин» у Житомирі стало можливим завдяки співпраці волонтерів, влади та благодійників, які надавали ресурси різного характеру – кошти, матеріальні речі, свій час, свої сили та свою любов до тварин. Ми вдячні кожному, хто долучився до цієї необхідної місту справи! Історія створення та результати у Презентація №1