Рекомендації з догляду за цуценятами.

Вирішили взяти собі цуценя? Тоді ці рекомендації для вас!

1-й день. Адаптація – надати тварині спокій, але не залишати без уваги. При придбанні песика необхідно запитати власника/волонтера про харчування і дотримуватись рекомендацій з годування, обов’язково повинна бути мисочка з водою. При прийнятті рішення годувати іншим кормом, варто зробити поступовий перехід протягом тижня-двох. Важливо запитати чи не проводилась дегельментизація.

📍

Якщо цуценя буде проживати в квартирі, важливо визначити місце, де зможе робити випорожнення (застелити пелюшку, газети тощо). До 6-ти місяців цуценя не може чекати і стримувати себе, коли необхідно до туалету.

🐾

2-й та 4-й день. Адаптація продовжуєься – більше часу приділяти тварині. Для збереження меблів, стін тощо необхідно забезпечити достатню кількість іграшок.

🐾

5-й день. При відсутності блювоти, проносу, при задовільному апетиті та загальному стані провести дегельметизацію – (таблетки Енвайр наприклад) згідно з інструкцією до препарату.

🐾

15-й день. При задовільному стані повторити дегельментизацію тим же препаратом з дотриманням інструкції. В майбутньому проводити 1 раз в півроку.

📌

При досягненні 2-х місячного віку обов`язково провести першу комплексну вакцинацію. Рекомендовано: вакцина Vangard 5/CV-L (з коронавірусом). Після оформити ветеринарний паспорт та чіпувати. На наступний день після вакцинації можливі ускладнення: погіршення загального стану, апетиту, сонливість, підвищення температури.

❗️

Після першої вакцинації необхідно витримати карантин – 21 день. Протягом цього періоду не допускати контакту з іншими собаками та не змінювати раціон харчування

🐾

Через 21 день після першої вакцинації провести ревакцинацію тією ж вакциною. Через 5-10 днів після процедури цуценя вже має імунітет, може спілкуватись з іншими тваринами та гуляти на вулиці.В подальшому щорічно проводити комплексну вакцинацію одноразово.

📍

Перед виведенням на вулицю необхідно провести обробку від бліх та кліщів. Для цуценят рекомендовано краплі. Краплями необхідно обробляти кожні 21 день в період активності кліщів (березень – листопад). По досягненню 6-ти місячного віку можна придбати нашийник від бліх та кліщів, який надає захист на 9 місяців (Kiltix, Foresto).

🧸

Починаючи з 4-х до 6-ти місяців у цуценят молочні зубки змінюються на постійні, тому необхідно забезпечити цуценя спеціальними іграшками для запобігання псування майна.

🐾

Після зміни зубів (5-6 місяців) рекомендлвано провести вакцинацію від сказу. Надалі вакцинація від сказу проводиться щорічно.

☝️

При рвоті, поносі, сонливості, відсутності апетиту, незадовільному зовнішньому стані, блідих слизових оболонках, підвищеній температурі тіла тощо,- варто якнайшвидше звернутись до ветеринарного лікаря і дотримуватись рекомендацій.Будьте здорові та звертайтесь за консультацією!

067 558 77 68 ПН-ПТ. 9.00-18.00

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.