Чисельність безпритульних собак у Житомирі скоротилась на 40%, місто є лідером по стерилізації.

26-28 серпня відбувся Третій офіційний підрахунок безпритульних собак.

Головним організатором та модератором підрахунку виступила міжнародна онлайн платформа реєстрації та ідентифікації тварин Animal-id.info UA, яка з 2015 на регулярній основі проводить незалежний моніторинг вуличних тварин в містах України та за її межами.

Рахували песиків за методикою всесвітньої організації World Animal Protection на базі унікального мобільного додатку “STRAYS ID”, систему роботи якого вдосконалено за підтримки іноземної організації Nova Ukraine.

Протягом трьох днів волонтери, охочі мешканці міста та працівники  КП «Центр захисту тварин» проводили моніторинг тварин в межах міста.

В порівнянні з 2017 роком чисельність безпритульних собак у Житомирі скоротилась орієнтовно на 40%. За результатами першого офіційного підрахунку, у місті проживало 1810 особин плюс похибка, – близько 2,5 тис. Цьогоріч нараховано 1089 собак. Зважаючи на похибку, це ще +300-400 тварин.

Перший підрахунок безпритульних собак у 2017 році

В більшості випадків (77 %) виявлені собаки мають ідеальну вагу, 13,6% – зайву, що свідчить про надмірну кормову базу, в тому числі відкриті контейнери для сміття. Статистика по статі: самці – 33 %, самки – 47,6%, невідомо – 19,5%.

Крім того, за даними міжнародної онлайн платформи Animal-id.info UA, Житомир є лідером по стерилізації безпритульних собак з-поміж українських міст. Відсоток стерилізованих тварин у нас складає 61,14 %, що вказує про дійсно ефективну роботу зі стерилізації тварин, яку варто продовжувати й надалі, аби досягти мінімум 70% стерилізованих тварин від загальної кількості, що забезпечить зупинку росту популяції загалом.

Третій підрахунок вуличних собак у 2021 році

У той же час відсоток потенційно власницьких не стерилізованих собак, які знаходяться на самовільному вигулі, та сприяють росту популяції вуличних тварин, залишається в межах 4%. Це свідчить, що основною причиною збільшення кількості тварин залишається безвідповідальність власників, які дозволяють своїм улюбленцям вільно гуляти та безконтрольно розмножуватись.

Аби цей відсоток зменшити, важливо регулярно проводити інформаційну роботу серед житомирян щодо обов`язкової стерилізації домашніх тварин та продовжувати співпрацю із найближчими громадами.

За 4,5 роки від початку своєї діяльності Центр захисту тварин простерилізував 4732 безпритульні тварини, з яких 2129 – це собаки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.